07-11-2016

Gdy piłeczka w grze… Weekend z tenisem stołowym na Politechnice Rzeszowskiej

To był weekend dla ludzi o mocnych nerwach. Tak mówi się po ostatnich meczach tenisa stołowego LOTTO Superligi. Kibice rzeszowskiej drużyny dodają, że to „thriller w Rzeszowie”.

Fot.A.Surowiec/PRz

4 i 6 listopada br. rzeszowscy zawodnicy rozegrali dwa pojedynki. Po miesięcznej przerwie do gry powróciła LOTTO Superliga. Obydwa spotkania obserwował Tadeusz Czułno z SWFiS AZS PRz.

"Najpierw znakomicie usposobiony Białorusin Platonov przegrywał już 1:2 i jego oponent Lakeev miał w czwartym secie meczbola, ale wybronił go i decydujący set wygrał na przewagi. 1:0 dla gości. Wyrównał aktualny mistrz Polski – popularny »Lewy«, który ograł w pięciu setach 50. rakietkę świata Wanga Zeng Yi. Wyrównanie na 1:1. W pojedynku »trzecich rakietek« górą był znakomicie spisujący się w tym sezonie »Gołąb« – Mateusz Gołębiowski. 2:1 dla gospodarzy. W meczu liderów »Wasyl« (Lekeev), po przegranym pierwszym secie, w drugim ograł »Wandżiego« do 2, aby trzeciego przegrać do 10. Wyrównanie na 2:2 w meczu. Decydujące starcie doskonale znających się »Lewego« z »Platim«. Pierwszy set dla »Lewego«, który w drugim ma dwa meczbole, jednak przegrywa do 15. Trzeci set 11:9 dla »Platiego« i rywale… padają sobie w objęcia. 3,5 godziny walki, niesamowita dramaturgia i brawa dla zwycięzców, chwała pokonanym!” – zrelacjonował piątkową rozgrywkę.

W niedzielę 6 listopada Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszowska podejmowała zespół Morliny Ostróda. Pracownik SWFiS AZS PRz zdał sprawozdanie także z tego spotkania.

"Mecz rozpoczął się od prowadzenia studentów po zwycięstwie Lakiejewa nad reprezentantem Belgii Devosem. Niestety, w pojedynku mistrza Rosji Paikova z mistrzem Polski Lewandowskim górą był ten pierwszy. W pojedynku najmocniejszych »trójek« w lidze zwyciężył Bartosz Such, pokonując Mateusza Gołębiowskiego 3:1. Gospodarze, aby pozostać w meczu, musieli wygrać następny pojedynek. Zrobił to w znakomitym stylu Lakiejew, pokonując swojego treningowego partnera Paikova. Zapewnił w ten sposób jeden punkt meczowy dla AZS-u. W decydującym o losach spotkania pojedynku słabiej w niedzielę dysponowany »Lewy« nie sprostał Devosovi i dwa punkty pojechały do Ostródy, a jeden został w Rzeszowie. W weekendowych meczach miejscowi zdobyli dwa cenne punkty w pojedynkach z mocnymi rywalami. Duży w tym udział miała wspaniale dopingująca swoich, wyrobiona sportowo publiczność, która doceniła kunszt aktorów pasjonujących pojedynków. W piątkowy wieczór miejscowych kibiców wzmocniła młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 z Leżajska w bardzo sympatyczny sposób wspierająca swoich pupili. Zapraszamy ponownie i na następne mecze. Warto oglądać w akcji czołowych zawodników świata grających w najmocniejszej lidze europejskiej" – spuentował Tadeusz Czułno.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie:www.superliga.com.pl/aktualnosci/informacje

fot. A.Surowiec / PRz
Fot. A. Surowiec / PRz