04-11-2016

Delegacja z niemieckiego Technische Hochschule Sudwestfallen na Politechnice Rzeszowskiej

fot. A. Surowiec

W dniach 27-28 października 2016 r. gościła na naszej uczelni delegacja z Niemiec – z miast Iserlohn, Haagen i Soest.

Technische Hochschule Sudwestfallen reprezentowali: Prof. Dr-Ing. Anne Schulz-Beenken, Prof. Dr. Meike Barfuß i Prof. Dr.-Ing. Alfons Noe, przedstawiciele dwóch wydziałów Mechanicznego
i Elektrycznego wspomnianej uczelni.

Celem wizyty było ustalenie wspólnych założeń dotyczących: rozpoczęcia wzajemnej współpracy międzyuczelnianej oraz międzynarodowej, stworzenia projektu nowego kierunku studiów niemieckojęzycznych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz, prężnej wymiany kadry naukowej i studentów, pisania prac dyplomowych w dwóch językach oraz udziału we wspólnych projektach naukowych.

W rozmowach brali udział: dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa prof. dr hab. Inż. Jarosław Sęp oraz prodziekani ds. kształcenia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr inż. Anna Szlachta i dr inż. Witold Posiewała. Ze strony Studium Języków Obcych delegację podejmowała kierownik mgr Ilona Majkowska wraz z zastępcami - mgr Katarzyną Kanią oraz mgr. Pawłem Piątkiewiczem.

Delegacja zwiedziła laboratoria Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, a także bibliotekę. Goście z Niemiec byli pod głębokim wrażeniem poziomu przygotowania merytorycznego naszej kadry, kształcenia studentów oraz infrastruktury uczelni. Wizyta zakończyła się pełnym sukcesem, czego wynikiem będzie wkrótce podpisanie szczegółowych porozumień o wzajemnej współpracy.

IM

Fot. A. Surowiec