28-10-2016

Politechniczni konstruktorzy Legendary IV na „Marsie”

25 października 2016 r. studenci Politechniki Rzeszowskiej uczestniczyli w specjalnym przedpremierowym pokazie nowej serii programu „Mars” w National Geographic Channel.

Fot.Twoja Charyzma

Seria „Mars” ilustruje dzieje ludzkiego dążenia do kolonizacji Czerwonej Planety. Akcja rozgrywa się w przyszłości i teraźniejszości. Historia jest opowiadana z perspektywy załogi misji kosmicznej udającej się na Marsa w 2033 roku. Pierwszy odcinek nowej serii pokazano w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Fot. Twoja Charyzma

Twórcy rzeszowskiego łazika marsjańskiego zaprezentowali przybyłym gościom swoją „legendarną” konstrukcję, która dwukrotnie zwyciężyła w amerykańskich zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w USA. Obecność teamu Legendary Rover z Politechniki Rzeszowskiej podczas premierowego pokazu programu „Mars” miała zatem swoje uzasadnienie. Łaziki marsjańskie to novum w planach podboju Kosmosu, głównie Czerwonej Planety.

Fot. Twoja Charyzma