17-06-2016

Władze uczelni pogratulowały sukcesu konstruktorom łazika marsjańskiego

16 czerwca br. w Sali Senatu władze Politechniki Rzeszowskiej, oficjalnie pogratulowały zwycięstwa  drużynie Legendary Rover Team w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge 2016.

Studenci przyjęli gratulacje z rąk:  JM Rektor prof. dr hab. inż. Marek Orkisz oraz dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz.

fot. Marian Misiakiewicz

Zwycięska drużyna to studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydziału Chemicznego. W tegorocznej edycji URC naszą uczelnię reprezentowali: inż. Wojciech Gołąbek, inż. Magdalena Kluz, inż. Radosław Gancarz, inż. Grzegorz Szpyra, Mateusz Michalski, Patryk Figiel, inż. Paulina Biedka, inż. Sebastian Halota, inż. Arkadiusz Wyłupek, inż. Paweł Mielniczek, inż. Paweł Grad.

fot. Marian Misiakiewicz

Konkurs University Rover Challenge (URC) to cykliczne wydarzenie organizowane przez Mars Society od 2007 roku. Jego celem jest wyłonienie najlepszego, skonstruowanego przez studentów łazika marsjańskiego, który musi spełniać określone wymagania opracowane z myślą o misji na Marsa. Studenci Politechniki Rzeszowskie w konkursie zadebiutowali w 2013 roku. W kolejnej edycji zajęli trzecie miejsce, a w 2015 r. wygrali konkurs po raz pierwszy.