15-06-2016

Studenci z Wietnamu podejmą studia w Politechnice Rzeszowskiej

W lutym 2016 r. Politechnika Rzeszowska podpisała  umowę o współpracy z wietnamską firmą lotniczą ALSIMEXCO. Na jej podstawie, od nowego roku akademickiego w Politechnice Rzeszowskiej będzie mogło studiować 15 osób z Wietnamu.

Wietnamscy studenci najpierw rozpoczną na naszej uczelni roczny, intensywny kurs języka polskiego, który będzie podstawą do rozpoczęcia studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Następnie będą mogli skorzystać z wybranego kierunku studiów - jednego z 24 - oferowanego przez uczelnię. W myśl umowy, za dwa lata, kolejna grupa studentów z Wietnamu rozpocznie studia w języku angielskim na kierunku mechatronika.